Březen 2015

Procházka na Čerňáku

29. března 2015 v 20:02 | Turkiš97 |  Procházky a výlety
To jsem se takhle na Valentýna večer s rodiči a bráchou procházela na Černém mostě (v Praze) a také jsem udělala pár fotek. Vyšli jsme jsme někdy odpoledne. Nejdřív se nám nechtělo, ale nakonec nás táta dostal ven. Ale musím říct, že nelitujiS vyplazeným jazykem. Nejdříve jsme se vydali naší obvyklou cestou k zastávce autobusu, protože jsme měli v plánu se svézt. Jenomže jsme nevěděli jakým máme jet a tak nám ten autobus odjel(pak jsme zjistili, že jsme jím mohli jetSmějící se). Tak jsme se vydali v zimě s rukavicemi a čepicí na hlavě(čepici jsem měla jen já, brácha a mámaS vyplazeným jazykem) po hlavní silnici, podél autobusu. Za chvíli jsme uviděli zkratku a táta myslel, že tam budem moct projít, ale cesta tam končila, takže jsme museli zpátky na hlavní(já jsem pojídala směs ořechů a rozinek a papáji Pohádku, takže jsem měla trochu zmrzlé ruce, ale byla fakt výbornáSmějící seS vyplazeným jazykem). Potom jsem vyfotila pár záběrů zapadajícího SlunceNevinný a vydali jsme se dál.
Došli jsme k rybníkům a tam jsme viděli kachny, labutě a taky nutrie. Byl to skvělý pohled. Hned jsme je vyfotili (já a táta) a myslím si, že se nám záběry povedlyNevinnýÚžasný. No posuďte samiMrkající.

Začalo se už stmívat, a tak jsme došli na zastávku a autobusem dojeli skoro k baráku. Těším se až zase někdy uděláme takovouhle procházku nebo výlet (o jednom výletu vám povím, co nejdřív, máte na co se těšitMrkající).

Svět z plastu

8. března 2015 v 15:12 | Turkiš97 |  Záchrana planety
Dnešní svět už není, co býval. Je znečištěný a naše planeta už to prostě nemůže dlouho snášet, i když se o to snaží. Dnešní doba by se dala nazvat také jako "svět z plastu". Vždyť dnes už je většina věcí plastová. Plastové nádobí, sáčky, lahve a výčet věcí by mohl pokračovat. Plasty, jak je známo se vyrábějí z ropy a ta tím pádem pomalu, ale jistě ubývá, což není pro dnešní dobu dobrá zpráva, jelikož ropa je potřebné palivo do nejrůznějších dopravních prostředků, zvláště pak aut. Představte si auta bez pohonu, co by to bylo za svět? Lidé by museli chtě nechtě chodit pěšky, či využít metro, tramvaj, či autobus na zemní plyn a to by byla katastrofa! Dnešní svět kolabuje úbytkem ropy. Proto bychom s tím měli něco dělat a místo doby plastové bychom měli přejít třeba do doby kukuřičné. Kdoví, co přijde. Ať už to bude jakákoliv doba, doufám, že lidi zmoudří a začnou se víc zajímat o ropu a vůbec všechny možné přírodní zdroje nebo to bude velká katastrofa!