Vyber si

2. února 2015 v 18:02 | Turkiš97 |  Záchrana planety
Každý člověk má na výběr mezi dobrou a špatnou stranou. Ano, každý může učinit rozhodnutí, které pomůže či uškodí. Tak je to i s vámi a naší planetou. Můžete se rozhodnout zda jí pomůžete nebo ublížíte. Chcete žít v míru a klidu s ostatními obyvateli této nádherné modré planetyMrkající? Neváhejte a učiňte něco, co prospěje nejenom jim, ale i vaší duši.

Budete v lese rozdělávat oheň tam, kde je to zakázané a odhazovat odpadky, kam se vám zlíbí, či si uděláte malý povolený ohýnek a odpadky vytřídíte do kontejnerů? Zamýšleli jste se někdy nad tím, jak naše příroda trpí, jen malými zdánlivě nepatrnými každodenními věcmi, jako jsou: puštěné elektronické přístroje nebo zbytečně otevřená lednička? Ano, i já mám zapnutý počítač, když píšu tento článek a také se koukám na televizi, či hraji hry na mobilu. Ale stačí jen to trochu omezit a hned víte, že příroda to oceníUsmívající se.

Například místo 5 hodinového sezení u počítače si na hodinu zajděte do parku, lesa nebo jen tak kamkoli do okolí a nasávejte ten čerstvý vzduch, co kolem vás proudí. Vyrazte se psem na procházku. Jděte s kamarády na kolo, či brusle. Uvidíte, že vám to prospěje a hned se budete cítit svěží a plní nové energieMrkající. Snažte se omezit sezení u televize a místo toho si radši s rodinou zahrajte nějakou deskovou hru. Snažte se třídit odpad a kupujte recyklovatelné či energeticky méně náročnější zboží. Vždyť i v dneším "ničitelském" světe můžete pomoct. A právě, každý jedinec by se měl zamyslet nad osudem planety a říct si, vždyť i já si můžu vybrat a neřídit se masou lidí, ale právě svým rozumem, a tak budu více prospěšný celému světuUsmívající se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama