Únor 2015

Vyber si

2. února 2015 v 18:02 | Turkiš97 |  Záchrana planety
Každý člověk má na výběr mezi dobrou a špatnou stranou. Ano, každý může učinit rozhodnutí, které pomůže či uškodí. Tak je to i s vámi a naší planetou. Můžete se rozhodnout zda jí pomůžete nebo ublížíte. Chcete žít v míru a klidu s ostatními obyvateli této nádherné modré planetyMrkající? Neváhejte a učiňte něco, co prospěje nejenom jim, ale i vaší duši.

Budete v lese rozdělávat oheň tam, kde je to zakázané a odhazovat odpadky, kam se vám zlíbí, či si uděláte malý povolený ohýnek a odpadky vytřídíte do kontejnerů? Zamýšleli jste se někdy nad tím, jak naše příroda trpí, jen malými zdánlivě nepatrnými každodenními věcmi, jako jsou: puštěné elektronické přístroje nebo zbytečně otevřená lednička? Ano, i já mám zapnutý počítač, když píšu tento článek a také se koukám na televizi, či hraji hry na mobilu. Ale stačí jen to trochu omezit a hned víte, že příroda to oceníUsmívající se.

Například místo 5 hodinového sezení u počítače si na hodinu zajděte do parku, lesa nebo jen tak kamkoli do okolí a nasávejte ten čerstvý vzduch, co kolem vás proudí. Vyrazte se psem na procházku. Jděte s kamarády na kolo, či brusle. Uvidíte, že vám to prospěje a hned se budete cítit svěží a plní nové energieMrkající. Snažte se omezit sezení u televize a místo toho si radši s rodinou zahrajte nějakou deskovou hru. Snažte se třídit odpad a kupujte recyklovatelné či energeticky méně náročnější zboží. Vždyť i v dneším "ničitelském" světe můžete pomoct. A právě, každý jedinec by se měl zamyslet nad osudem planety a říct si, vždyť i já si můžu vybrat a neřídit se masou lidí, ale právě svým rozumem, a tak budu více prospěšný celému světuUsmívající se.